2018

Mistrovství České republiky v ZPMG

V sobotu 2. června se v Praze na Zeleném pruhu konalo mistrovství České republiky v základním programu moderní gymnastiky.

Náš oddíl zde měl zastoupení v historicky poprvé nově zařazené V. kategorii zásluhou Lenky Baumanové, která se na MČR probojovala již potřetí za sebou a v závodě družstev obsadila nádherné 6. místo!

Lence moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu!

Závod v ZŠ Hovorčovická

V sobotu 9. června se konal tradiční jarní přátelský závod v ZŠ Hovorčovická. Z našeho oddílu jsme na závod vyslaly celkově 19 gymnastek. Pro většinu našich dívek to byl první velký závod v jejich kariéře a šly si především vyzkoušet závodní atmosféru.

Všechny naše gymnastky předvedly velmi povedené výkony, za které jim patří obrovská pochvala za dobře odvedenou práci a skvělou reprezentaci našeho oddílu. Celkově naše dívky vybojovaly 4 medaile - 2 stříbra a 2 bronzy a další skvělá umístění těsně pod stupni vítězů.

2. místo - Andrejka

Všem gymnastkám ještě jednou moc gratulujeme a přejeme moho úspěchů do dalších závodů!

Přebor Prahy 2018

V neděli 20. května se konal přebor Prahy, který byl zároveň kvalifikačním závodem na Mistrovství České republiky.
Z našeho oddílu vyrazilo změřit své síly celkem 5 gymnastek a v obrovské konkurenci předvedly velmi povedené výkony.

v I. kategorii obsadila Adélka K. 15. místo (ze 31 gymnastek)
ve II. kategorii obsadila Lucka 26. místo (ze 48 gymnastek)
ve III. kategorii obsadila Andrejka 11. místo a Míša 14. místo
a v V. kategorii vybojovala Lenka 2. místo a přímý postup na MČR!!!

Lence moc gratulujeme, přejeme hodně úspěchů a gratulujeme ke třetímu postupu na MČR v řadě!!!

Závod o čarodějnické koště z Vinohrad

V neděli 29. dubna 2018 jsme se jako již tradičně zúčastnily závodu o čarodějnické koště z Vinohrad. Na závod se vypravilo celkem 13 gymnastek našeho oddílu od těch úplně nejmenších, pro které to byl první velký závod v životě až po nejstarší gymnastky.

Závodu se zúčastnilo neuvěřitelných 267 závodnic a ač byla konkurence obrovská, naše gymnastky se neztratily a celkem přivezly 5 medailí - 1 zlato, 2 stříbra a 2 bronzy a další krásná umístění.

Lenka - 5. místo

Závod byl velice dlouhý - odcházely jsme až po osmé hodině večerní, proto bychom chtěly poděkovat nejen našich gymnastkám, které i přes velkou únavu z dlouhého závodu podaly velmi dobré výsledky, ale především jejich rodičům, kteří je podporovaly až do samého závěru.

Ještě jednou všem našim gymnastkám moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci našeho oddílu! Přejeme mnoho štěstí do dalších závodů!

Memoriál Milady Duckeové

V sobotu 8. dubna 2018 vyrazily naše 4 gymnastky - Adélka, Lucka, Andrejka a Lenka na závod do Mariánských Lázní. Byl to pro ně první závod letošní sezóny, který měl prověřit, jak úspěšná byla zimní příprava.

Závodu se zúčastnilo neuvěřitelných 178 gymnastek z 11 oddílů moderní gymnastiky po celé republice. Byla to obrovská konkurence, ale naše gymnastky se jí nezalekly a snažily se podat své nejlepší výkony.

Byl to dlouhý a náročný závod. Ač se naše gymnastky velmi snažily a až na drobné chybičky se jim sestavy velmi povedly, nakonec to tentokrát na medaile nestačilo. Důležité jsou ale zkušenosti, které si gymnastky odvezly spolu s pěknými cenami a motivace do dalších závodů, které je ještě čekají.